
Tie najlepšie krátke animované filmy z celého sveta, ktoré zabojujú o ocenenie Anča Award. Prvý blok medzinárodnej súťaže ponúkne filmy o putovaní jednej protézy, o strate najbližších, ale aj o nachádzaní svojej identity. Pridajte sa k tomuto tajuplnému výletu, ktorý vás zavedie napríklad do luxusného sveta nesplnených snov a nostalgie, no nebude chýbať ani svet podzemia, ktorý je plný nástrah. V sekcii sa nachádzajú filmy od profesionálov až po študentské filmy.

Gaby, Zoé, Sarah a Kenza majú 16 rokov a sú nerozlučné. Raz večer prídu domov premočené až na kožu.

Zmenšuje sa a pritom zväčšuje. Vznáša a potápa sa. Oddeľuje sa, no spája zároveň. Keď sa mi zdá, že ich pozorujem, pozorujú oni mňa. Kúzelná animovaná riekanka, ktorá spája mnohé dni pozorovania, zaznamenávania a experimentovania.

Tento hlboko osobný film sa zaoberá univerzálnou témou straty spôsobom, ktorý odzrkadľuje veľkosť súčasnej animovanej tvorby, ktorá sa dostáva na hranicu svojich možností tým, že sa v ňom kombinuje počítačová animácia s pôvodnými a archívnymi zábermi.

Tínedžer zmätený zo sveta aj vlastného tela musí nezvyčajným spôsobom objaviť pravdu o svojej sexualite a čeliť pritom svojej druhej polovičke.

Muž uviazne zranený v podzemí a pri sebe má len telefón. Čoskoro si uvedomí, že nie je sám.

3 generácie, 3 výpovede, 3 rôzne uhly pohľadu. Tanec generácií.

Chlapec, ktorý nedávno prišiel o rodičov a ruku, požičia kamarátovi protézu na celý deň.

Osamotená pláž, perfektný partner, ten najexkluzívnejší Hotel: život, o akom ste vždy snívali. Vyberte sa s nami na znepokojujúci výlet do luxusného sveta nenaplnených snov, nostalgie a túžby a nahliadnite cez závoj vyleštených škrupín realitu pokrivujúcich obrazov sociálnych sietí.

Súťaž animovaných videoklipov z celého sveta, ktoré vznikli za posledné dva roky. V prvom bloku uvidíte klip o mobilnom telefóne, ktorý zažíva útrapy bežných ľudí, ale aj o láske medzi protestujúcou vegánkou a pracovníčkou v stánku s hotdogmi. Sekcia predstavuje nielen animačnú, ale aj hudobnú rôznorodosť. Môžete sa tak tešiť na eklektickú ódu na mačky a na klip, ktorý ukazuje ako to dopadne, keď jazdíte so zatvorenými očami.

Silueta prežíva svoje posledné chvíle na chladných bruselských dlažobných kockách. Tesne pred návratom na zem jej myseľ blúdi vo fantazijnom a skreslenom vesmíre, v ktorom sa mieša Burkina Faso a Belgicko.

Kdesi v tajnom zákutí sveta vyťahuje rastlinná dievčina obývaná radostnými myšlienkami z temnej jaskyne svojho srdca vrtošivé ružové koníky, ktoré poháňa čistá detská radosť. Keď sa jej letiace oči stretnú s vybuchujúcou sopkou, radosťou okamihu ich slzy ozdobia jej telo.

Tento film je trblietavou smršťou príjemných a zvláštnych vizuálnych obrazov a elektronických zvukov na tému elektriny, ktorá je hnacou silou modernej civilizácie.

Chýbaš mi počas letnej noci.

Hudobná animácia k piesni "Be Gone" od elektronickej skupiny KNIVESRAIN. Skúmaním možností kombinácie obsahu generovaného umelou inteligenciou s ručne kreslenou 2D animáciou rozpráva príbeh mobilného telef ónu, ktorý v nečakanom precitnutí zažíva údel moderných ľudí a dozvedá sa, čo znamená byť človekom medzi životom a smrťou.

Po prvé, rast sa zdá byť neobmedzený, expandujeme. Potom príde vrchol. Potom sa rozpadáme a mizneme a znova dookola. To je hra života.

Mathieu je zaťažený mnohými otázkami, ktoré ho privádzajú do nepríjemného stavu. Keď sa však poddá svojmu smútku, dážď sa zmení na slzy a jeho slzy na dážď. Splynie so svojím smútkom. Prichádza čas tancovať a slzy ho sprevádzajú.

Tkanina reality je taká tenká ako neviditeľná vrstva mačacej srsti, ktorá leží na podlahe každého majiteľa mačky. Keď sa nevyhnutne naruší, realita sa v reakcii na to pretrhne. Mačacia nadvláda panuje naprieč priestorom a časom. Mačkám chvála.

Hlavný hrdina sa cez okuliare VR dostane do spleti rôznych vrstiev (virtuálnej) reality a útržkov nejasných spomienok. Videoklip k piesni "Driving With My Eyes Closed" od Zouj feat. Sahareya.

Ľudské bytosti sú rúry, okolo ktorých je mäso. Naplňte ich a sledujte, ako sa vždy vyprázdnia.

Predavač hotdogov sa zamiluje do protestujúcej vegánky.

Vyrastáme spolu, žijeme spolu, poznáme sa. Len naši súrodenci poznajú najhlbšie tajomstvá, ktoré v sebe ukrývame.

Mariupol. Sto nocí rozpráva príbeh malého dievčatka, ktoré sa 24. februára prebudí kvôli leteckému poplachu a snaží sa v horiacom meste nájsť niekoho živého. Hlavná postava sa opiera o príbeh Alice, štvorročného dievčatka, ktoré v tom čase zostalo v napadnutom Mariupole.

Výber filmov, ktoré sa iba o chlp nedostali do hlavnej súťaže. V prvom bloku krátkych filmov zo sveta sa predstaví film o vedcovi, ktorý objavil tajomstvo nesmrteľnosti, ale aj príbeh o tom, ako sa vysporiadať so smrťou domáceho maznáčika. Zaľúbený Batman, muž v banánovej šupke, vôňa repy a kŕdeľ volaviek – aj o tom bude prvý blok svetovej panorámy.

Vedec objaví kľúč k nesmrteľnosti – cviklu! Kto sa obklopí jej vôňou, bude žiť večne. Nadmerným používaním cviklovej vône však celú planétu čoskoro zahalí purpurový opar. Nesmrteľnosť sa šíri ako vírus. Smrti sa teraz dá nielen vyhnúť, je priam nemožná.

Žena uviazla vo svete škvŕn, fľakov a opakujúcich sa myšlienok.

Zmieriť sa so smrťou milovaného domáceho zvieratka je ťažké, a hoci sa na to snažíme pripraviť, vždy sa zdá, že to príde príliš skoro.

Nie je ľahké byť hrdinom. Ale ty Pentola, ty si môj superhrdina.

Zatiaľ čo sa postava snaží kúpiť kľúč, ktorý sľubuje únik z pochmúrneho sveta a oslobodenie mysle, stráca postupne kontakt s okolím a rozptyľuje sa televíznym programom.

Sen alebo realita mladého dievčaťa?
.jpg)
Dve dlhoročné kamarátky na seba čakajú pred kaviarňou. Čím dlhšie čakajú, tým viac sa rozčuľujú a v mysliach sa im vynárajú staré krivdy.

Muž vylezie z banánu a ryba uvažuje o svojej vlastnej kráse, čo naštrbuje realitu.

Medzi vysokými mestskými budovami ukrýva strážnik krásnu lúku, o ktorej nikto nevie, a stretáva sa tam s volavkou. Rozširovanie mesta sa však nikdy nezastaví a jedného dňa lúku zničia, volavka bez stopy unikne a muž začína vidieť tajomné ilúzie...

Tie najlepšie krátke animované filmy z celého sveta, ktoré zabojujú o ocenenie Anča Award. Druhý blok medzinárodnej súťaže vám predstaví príbehy o slizských tvoroch, ktoré sa musia naučiť zdieľať svoju šťavu, alebo o líštičkách, ktoré chcú opäť rozveseliť svoju kráľovnú. Táto sekcia bude taktiež o dlhých nechtoch, krásnych postavách, jaskyniach a futbale. Nachádzajú sa v nej filmy od profesionálov až po študentské filmy.

Nelegálne prespávanie, nie veľmi šikovné vlámanie, dve najlepšie priateľky a ostré nechty.

Traja majstri futbalu... Počas zápasu dokážu robiť zázraky a strieľať nemožné góly... Čo sa však odohráva v ich hlavách, keď sa chystajú kopať pokutové kopy?

Vstupujete do jaskyne a váš pohľad sa vo svetle ohňa mení. Zľava doprava, zhora nadol. To isté platí aj pre obrazovku pred vami. Je to bezbrehý tunel, ktorý predstavuje skrotenie a túžbu.

V nádeji, že by mohli vidieť svoju kráľovnú znovu šťastnú, skupinka líšok prehľadáva mestské odpadky, aby našla všetky milostné listy, ktoré neboli nikdy poslané.

Dieťa a jeho deň. Dobrodružstvo pred raňajkami, bezradná koza vedľa domu, pár sľubných lietadiel ďaleko na oblohe. Potom sa veci a udalosti zosypú.

Žena a muž sú v jednej miestnosti, v teráriu sedí gekón a okolo lampy krúži niekoľko múch. Postupne nachádzame čoraz viac vzájomných nadväzností a analógií medzi ich činnosťami a pozorovanými prvkami, pretože tempo ich svetov sa zrýchľuje.

Mäsité tvory sa musia naučiť podeliť o svoj šťavnatý svet s otravnými malými chrobákmi, kým im nedôjde šťava.

Na stránkach zápisníka z pobytu v rôznych vedeckých laboratóriách v Zürichu, sa preháňajú myšlienky. Preplávajú z jednej na druhú ako myšlienková mapa nedokončených nápadov.

Otec so synom každý deň skáču padákom zo svojho chladného domu na brale vysokej hory, aby sa dostali do vzdialenej dediny na zemi, kde denne predávajú vyrobený ľad.

Výber filmov z poľského animovaného štúdia Studio Filmów Rysunkowych s bohatou históriou, ktoré sa nachádza v meste Bielsko-Biała. Štúdio je preslávené nielen filmami pre deti (napríklad Bolek a Lolek alebo Reksio), ale aj autorskými filmami pre dospelých. V sekcii sa nachádzajú filmy o rakete, ktorá nevie odletieť, o zábavnej reinterpretácií známych rozprávok, ale aj o mušli, ktorá vás prenesie do idylickej minulosti.

Po modernom meste sa potuluje prízrak muža ako z hororu. Postava si razí cestu so zopnutými, žilnatými rukami. V nich ukrýva schránku, ktorá ho prenesie do krajiny idylickej minulosti. Film je metaforickým obrazom človeka obklopeného civilizáciou. Zhon, hluk a praskanie sa stávajú neznesiteľnými.

Zábavná reinterpretácia známych rozprávok, tentoraz pre dospelých divákov. Môžeme v ňom postrehnúť odkazy na rozprávky ako Červená čiapočka, Cisárove nové šaty, Snehulienka alebo Jeníček a Marienka. Staré dobré postavy sú však vyzobrazené v úplne novej, často modernej a zábavnej interpretácii.

Vývoj technológií uľahčuje život. Ale čo ak sa technológia vyvinie natoľko, že začne myslieť sama za seba a ovládne ľudí? Tento film ukazuje ľudské chyby a nedostatky vo futuristickom svete robotov a strojov.

Kliatba je kreslený film, ktorý rozpráva zvrátený príbeh o dvoch bytostiach žijúcich v dvoch zdanlivo nesúvisiacich realitách. Ich činy ovplyvňujú svet toho druhého viac, než si vôbec dokážu predstaviť.

Ľudia sú obklopení informáciami zo všetkých strán. Je za lavínou informácií skutočný svet? Tento film je poetickou úvahou o vplyve médií na ľudské vedomie.

Postavy prichádzajú na námestie a pripravujú sa na pochod. Niekto však chýba. Prichádza neskoro a rozhodne sa líši od ostatných.

Animácia zobrazuje putujúceho muža s oslom. Jeho cesta vedie okolo sochy krásnej ženy, ktorá sa stane jeho záhubou.

Alegorický príbeh pre dospelých. Zobrazuje dav ľudí, ktorí sledujú štart rakety. Nanešťastie raketa nemôže vzlietnuť. Podarí sa ju spoločnosti opraviť a pripraviť na let?

Abstraktná animácia kladie dôraz na rytmus, pohyb a kompozíciu, striktne odmieta príbeh a ponúka unikátny audiovizuálny zážitok. Nasledujúci výber ponúkne aktuálny prehľad nenaratívnych a experimentálnych animovaných filmov. Uvidíte napríklad film o dvoch abstraktných energiách, ktoré sa do seba zaľúbia, snímku inšpirovanú Joyceovým románom Ulysses alebo hravý dokument, využívajúci reálne satelitné snímky.

Planétu tyranizuje ľudská rasa, ale príroda začína dialóg, ktorý postupne naberá na intenzite. Mini dokumentárny film s použitím skutočných satelitných fotografií dostupných na Google Hearth.

& VIAC čerpá z architektúry hongkonského múzea M+. Film spochybňuje definíciu múzea tým, že sa naň pozerá ako na samotný objekt. Prostredníctvom geometrickej hry tvarov a foriem v budove M+ skúmame, čo je základom nášho materiálneho sveta.

Fyzický tanec s tmou a svetlom - temná choreografia s filmom.

Vízia púte, ktorá sa zvrtla. Zúfalo hľadá bránu v zabudnutých končinách, kam sa odvážia len vojenské lietadlá.

Tento filmový experiment vytvára scénu pre doteraz nevidenú magickú formu života. Film sa zameriava na nezrejmý charakter pohybu, keď sa prenesie na cudzí objekt, ktorý je tak obdarený životom pochádzajúcim z pravého zdroja pohybu.

Jedenástu epizódu "Sirény" románu Odysseus írskeho spisovateľa Jamesa Joycea číta strojový hlas. V tomto filme sú použité fotografie spred roku 2020, na napodobnenie zvukov a hlasov opísaných v texte. Tanec manipulovaného tela s animáciou nakoniec upokojí úzkostné telo, ktoré sa zamklo v izbe.

Tento film vyjadruje symbiotickú súhru dvoch kozmických energií, ktoré kontrastujú s prelínaním reality a sebavyjadrenia. Film bez slov. Neboli použité hudobné nástroje ani kamera.

Od primitívneho dotyku až po "otočenie, stlačenie, kliknutie" - hromady obrazov sa vytvárajú a rozkladajú v pôde, sú skutočným telom, ale aj nehmotnou spomienkou.

Odcudzené predmety zozbierané počas každodenného života sa prekrývajú v jednotlivých akrylových škatuliach a začínajú sa pohybovať.

Režisérka pomocou kopírky degraduje obrazy a videozáznamy zo svojho osobného archívu a sprevádza divákov blednúcimi spomienkami na minulosť. Pamäť je nespoľahlivá reprodukcia - kópia kópie.

Každý snímok predstavuje 24 hodinový záber zhotovený každý deň od 21. marca do 21. júna. Cez rám okna zobrazuje prírodné javy: kvitnutie stromov, zmeny počasia a predlžovanie dňa až do letného slnovratu...

Svet skončil, všimli ste si? Že nie? Lebo práve prvý tematický blok krátkych animovaných filmov, zameraný na tohtoročnú tému utópie, bude skúmať povahu utópií v kontexte našej apokalyptickej súčasnosti. Čo je skutočné, pravdivé a čo je “fake”? V tejto sekcii uvidíte spievajúce zvieratká, ktoré cítia blížiacu sa katastrofu, upcyklovaný príbeh o petržlenovom dievčati alebo hračky, ktorých obmedzuje to, že sú hračkami. Čaká vás techno, atómová bomba, ale aj veľa veľa lásky. Súčasťou pásma je prednahratý rozhovor s programovým riaditeľom Fest Anče Jakubom Spevákom a riaditeľkou festivalu Ivanou Sujovou.

Uspávanka pred obrovskou pohromou. Dva holuby navštívia zoo bez zvierat, slimák si u lekára meria krvný tlak, v laboratóriu CERN sa niečo poriadne pokašľalo. Šesť momentov dnešnej doby, ktoré zachytávajú spomienky na svet, ktorý za sebou zanechávame.


Figúrky obmedzuje to, že sú len hračky. Beznádejne proti tomu bojujú.

Nežný príbeh o hľadaní lásky aj uprostred úplného rozkladu.


Tak blízko, ale predsa príliš ďaleko?! Dvaja susedia v hluku stavebných prác, hukotu televízorov a utlmených pocitov.

Táto krátka animácia je vytvorená len zo zdrojov, ktorým vypršali práva a ktoré sú na internete od autorských práv oslobodené. Petržlenové dievča chytili čarodejnice, ona však všetky zabila a nakoniec sa vydala za pekného muža.

Trhavé, ale usmievavé postavičky z tohto krátkeho filmu prevedú divákov animovanou prehliadkou inšpirovanou knihou Leviatan od Thomasa Hobbesa z roku 1651.

Best of Fest An ča 2022 je kolekciou ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z predchádzajúceho ročníka Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča. Porota zložená z medzinárodných hostí udelila ocenenia v štyroch kategóriach. V sekcii sa nachádza to najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti.

Štyri polárne zajace objavia čudné nové stvorenie a ich životy už nikdy nebudú ako predtým.

Keď kráľovná uvidela tvár túlavého hudobníka, nechala ho vyhodiť z mesta. Hoci mu stráž zničila hudobný nástroj, on nestratil motiváciu ho opraviť.

Väčšia sestra – dievča kolosálnej veľkosti – je uväznené v piesku na pustom mieste. Keďže sa o seba nedokáže postarať, toto bremeno dopadá na plecia jej rozhorčenej mladšej sestry. Veľká sestra však stále rastie a zabára sa hlbšie do piesočnej pasce.
.jpg)
Štyria kamaráti na surrealistickej diskotéke nasledujú Eltona Johna a Dua Lipu do fantastického vesmíru.

„Coucou Tchoutchou“ je PRESNE ako náš svet. Len si to pozrite.

Absurdné dobrodružstvo troch ľudí, ktorí žijú v rovnakom prímorskom mestečku. Una žije pokojný život so svojím chlpatým partnerom. Idyla sa naruší, keď z neznámych dôvodov začne pociťovať zvláštnu úzkosť z vlastnej nohy.

Gwen je mladé dievča, ktoré práve oslávilo 11 rokov. Keď objaví svoju sexualitu, pristihne svojho psa, ako sa smeje.

Je to príbeh zápasníka a trénera, a ich nezvyčajného vzťahu.

Muž prenasledovaný malým podivínom sa dostane až na samý okraj.

Príbehu vzdialeného sveta Ygam vládnu otroci a páni. Dej sa odohráva okolo života Terra, drobného ľudského otroka Oma a domáceho miláčika, ktorý patrí obrovským modrým mimozemšťanom Draagom. Terr utečie do divočiny s prístrojom, ktorý slúži na intelektuálny rozvoj Draagov. Nájde si útočisko a podporu u svojich druhov Omov a pomocou učebného nástroja zistí, že v poznaní je sila. Rozhodne sa preto využiť novonadobudnuté vedomosti na vzburu proti pánom Draagom...
Tento rok si pripomíname 50. výročie vzniku tejto československo-francúzskej koprodukcie, ktorá v roku 1973 získala Zvláštnu cenu poroty na filmovom festivale v Cannes. Film vám prinášame v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku.
Slovensko-maďarská hudobníčka Adela Mede skúma vzťah hlasu s technológiou a terénnymi nahrávkami. Spieva trojjazyčne (slovensky, maďarsky a anglicky). Intímne ambientné výpovede so spirituálnym rozmerom sprevádza experimentálna elektronika s množstvom vplyvov, od minimalizmu po folklór. Študovala populárnu hudbu na Goldsmiths University a jej debutový album ‘Szabadság’ vyšiel 25. februára. Pozitívne recenzie publikovali napríklad The Wire, The Quietus, Dazed, Full Moon Magazín či Foxy Digitalis. Na jar 2022 Adela Mede absolvovala európske turné s Claire Rousay aj niekoľko koncertov po Slovensku s Ondrejom Zajacom. Jej práca bola prezentovaná na NEXT Festivale a predskakovala hudobníčke Grand River.
Valeriia (CZ / UA)
Valeriia pracuje na priesečníku vizuálneho umenia, scénografie, svetla a zvuku. Jej atmosférická site specific produkcia ponorí návštevníkov do hudobných nápadov rôznych umelcov a zároveň pozýva ku kolektívnej interpretácií.


Lístok platný na jeden večer na premietania a koncerty vo štvrtok, predaj od 21:00 na vstupe do Novej Synagógy. Vstup voľný pre držiteľov cinepassov a akreditácii.
21:30 – Adela Mede + Valeriia
22:30 – Dead Janitor presents Stroke

Dead Janitor je projekt košického producenta a sound-bendera Branislava Findríka. Projekt spája hypnotické polyrytmy oceľovo studenej elektroniky a temné industriálne perkusie. Zvuková chirurgia je slovné spojenie, ktoré azda najlepšie vystihuje prístup jeho ku komplexným melodickým štruktúram prepleteným v oscilujúcich subbasoch a strašidelných trojrozmerných artefaktoch. Dead Janitor zdieľal pódium s hviezdami elektronickej scény ako Mouse On Mars, M.E.S.H., Gazelle Twin, Wraetlic, Grischa Lichtenberger, Ekoplekz atď.
Jeho najnovší projekt Stroke je stroboskopickou meditáciou v prostredí fyzických, takmer hmatateľných hlukových textúr.

Tie najlepšie krátke animované filmy z celého sveta, ktoré zabojujú o ocenenie Anča Award. Tretí blok medzinárodnej súťaže je napríklad aj o tom, aké to je dať si na seba prvýkrát mejkap na verejnosti, ale aj o tom, koľko plastových sáčkov treba na zabalenie jedného banána. V tejto sekcii uvidíte postavy, ktoré konfrontujú svojich vnútorných démonov, ale aj také, ktoré hľadajú svoje rodinné korene. V sekcii sa nachádzajú filmy od profesionálov až po študentské filmy.

Osemnásťročný Fínsko-Kosovan Fatu sa so svojou podporujúcou najlepšou kamarátkou Rai, dievčaťom na autistickom spektre, vyberie na obyčajnú návštevu potravín, ktorá je rovnako stresujúca ako výlet na mesiac: prvýkrát v živote je na verejnosti nalíčený.

Film pozostáva z viac ako tucta animovaných enigramov spojených motívom uväznenia v slučke nezmyselnosti. Postavy tohto vizuálne farebného labyrintu sa snažia nájsť zmysel v nezmysle – alebo v ňom bezducho zostávajú.

Oduševnená slečna presvedčí hyenu z londýnskej zoo, aby sa namiesto nej zúčastnila bálu na jej počesť, plán si vyžaduje prekvapivú dávku umenia a násilia. Elizabeth Hobbsová, inšpirovaná príbehom maliarky Leonory Carringtonovej, oslavuje tento desivý príbeh maľbou a kolážou.

Mentálny atlét zobrazuje vzťah medzi duševným zdravím, upratovaním, ale tiež ako cvičenie podporuje činnosť mozgu a zlepšuje duševné zdravie. Čistý domov a zdravé telo sú ukazovateľmi duševného stavu.

Elodie sa snaží zistiť niečo viac o pôvode svojej arménskej rodiny – vyspovedá otca, strýka, otcovu tetu a vypočuje si krutý príbeh, v ktorom sa násilie a neschopnosť vyjadriť lásku dedia z generácie na generáciu.

Bez klinca alebo inej veci, ktorú môžete zatĺcť, nemôžete zlyhať, ale ani uspieť. Toto digitálne predstavenie krúži okolo strachu zo zlyhania a zároveň obrovských očakávaní.

Po strate snúbenice a pekného vzhľadu pri nehode sa Clyde musí postaviť svojmu vnútornému démonovi.

Je bežný deň a vrch Buchansan pri zemetrasení rastie. Postupne, ako sa na stene deliacej svet fantázie a reality začnú objavovať jemné praskliny, si niekto začne všímať existenciu neviditeľného sveta.

Výber filmov, ktoré sa iba o chlp nedostali do hlavnej súťaže. Druhý blok krátkych filmov zo sveta bude o dobrodružnej misii na výstredný ostrov, ktorý je plný pustovníkov, ale aj o zobrazovaní žien v kinematografii. Vo výbere sa nachádza intímna cesta autobusom, nočná mora o siamských dvojčatách alebo nostalgická spomienka na časy, keď sa televízne vysielanie končilo krátko pred polnocou.

Zatiaľ čo sa slimáky plazia po kuchyni, Noémie kreslí svoj autoportrét na hranici intímnosti a zvukov každodennej obyčajnosti.

ZEN pre TV je nostalgickou spomienkou na časy, keď vysielanie končilo pár minút po polnoci. Potom sa obrazovka zmenila na čiernobielu, plnú šumu. Pri štipke predstavivosti sa v tom hluku dali vidieť kamenné zenové záhrady, ktoré trpezlivo hrabú mlčanliví mnísi.

V starom dome, stratené uprostred močiara, žijú dve zvláštne ženy, siamské dvojičky spojené jednou nohou. Raz v noci má Plamienka hrôzostrašné nočné mory, v ktorých mäso z tela jej sestry pokrýva jej vlastné telo...

Garisani - význam: Vnímanie na posudzovanie vecí. Novorodený bôžik sa vydáva na cestu po podsvetí, aby unikol svojmu osudu.

Tváre, telá a činy sú nekonečne porovnávané. Fragmenty ženy sa spájajú a vytvárajú celok toho, čo bolo jej obrazom v dejinách kinematografie; obraz poznačený rutinnou kontrolou a zneužívaním jej tela. Krátka filmová pocta Laure Mulvey a jej prínosu k feministickej filmovej teórii.

Kútikom oka zobrazuje okamih, keď sa na krátku sekundu prepoja životy dvoch cudzích ľudí, ktorým sa stretnú pohľady.

Emocionálne putovanie. Emócie sa zrkadlia v priestore a hudbe. Hudba pretavená do farieb, rytmus do strihu. EO DE ME je experimentálna vizualizácia hudby inšpirovaná emočnými zmenami.

Na ceste domov z hrdinskej misie Cassi uviazla na záhadnom ostrove. Stretáva excentrického pustovníka a spolu sa vydávajú na cestu, aby jej našli novú loď. Nevyspytateľné hlbiny ostrova donútia Cassi prehodnotiť svoje poslanie, kým pustovník musí čeliť osobe zo svojej minulosti.